Klausydamas metinių miesto vadovų ataskaitų, susidariau tokį įspūdį, kad dabartinė miesto valdžia net neplanuoja kovoti su narkotikų vartojimu Šilutės rajone. Dabartinis meras susirinkusiems klausytojams pasakė, kad narkotikų likučiai buvo rasti tiek miesto, tiek ir rajono mokyklose. Taipogi, perspėjo mokyklų vadovus, kad tai nebėra tik miesto problema bei tuom ir baigė savo kalbą šia tema. O kur tęsinys su sprendimais? Kaip bus kovojama? Kokių veiksmų ėmėsi ar imsis ateityje? Kaip elgtis mokytojams kilus įtarimams?
|
Miestas į prevencines veiklas ne tik gali, bet ir privalo investuoti. Ši problema neturi būti palikta savieigai ar tik bendruomenės bei policijos pareigūnų rūpesčiui.
Jau net ir Amsterdamo miesto taryba pareiškė vykdysianti plataus masto prevencinę programą, kuri skatins žmones atsisakyti narkotikų. |
Pasak Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento, nuosekliai Lietuvoje atliekamo Alkoholio ir kitų narkotikų tyrimo mokyklose duomenimis nuo 1995 m. narkotikų vartojimo vidurkis tarp 15–16 metų mokinių išaugo beveik 6 kartus.
Tarp nurodžiusių, kad bent kartą gyvenime vartojo narkotikus, didžiausia dalis mokinių nurodė vartoję kanapes. 2019 m. duomenimis, bent kartą gyvenime kanapes vartojo 18,1 proc. mokinių (2015 m. – 17,7 proc.). 2019 m. kanapių vartojimo paplitimas Lietuvoje buvo didesnis nei ESPAD tyrime dalyvavusių šalių vidurkis (15,1 proc.).
Be aiškios politinės valios stabdyti narkotikų plitimą Pamaryje bus labai sunku. Karo prieš narkotikus vien draudimais ir bausmėmis nelaimėsime, turi būti kompleksiniai sprendimai, švietėjiška veikla, sąmoningumo ugdymas jaunimo tarpe. Lemtinga kova prieš narkotikus turi prasidėti prie balsadėžių, rinkimuose į miesto savivaldą kovo 5 d.
Politinė reklama bus apmokėta iš Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos rinkiminės sąskaitos.
Užs. Nr. P-00020
Užs. Nr. P-00020