Ore yra daug kenksmingų medžiagų ir junginių, kurių perteklius daro neigiamą poveikį žmonių sveikatai. Kenksmingiausi junginiai yra vandens garai ir anglies dioksidas; jų perteklius sukelia galvos skausmą, nuovargį ir kvėpavimo takų ligas. Tinkamo vėdinimo trūkumas ne tik neigiamai veikia žmones, bet ir kelia grėsmę mūsų namams. Vienas iš pagrindinių tinkamo vėdinimo trūkumo padarinių yra drėgmė. Per didelis vandens garų kiekis ore reiškia rasojančius langus, drėgnas sienas, pelėsį pastato konstrukcijose ir, pavyzdžiui, ilgai džiūstančius skalbinius.
Tapkite „Švėkšnos naujienų“ rėmėju, kad išliktų
Kiekviename name ir bute patogaus poilsio pagrindas - tinkamas deguonies ir šviežio oro kiekis. Tai pasiekiama tinkamai vėdinant, kad oras tinkamai cirkuliuotų.
Ką sudaro vėdinimo sistema?
Kiekviename name ir bute patogaus poilsio pagrindas - tinkamas deguonies ir šviežio oro kiekis. Tai pasiekiama tinkamai vėdinant, kad oras tinkamai cirkuliuotų.
Ką sudaro vėdinimo sistema?
|
Vėdinimo sistemos veikimas prasideda nuo įsiurbimo angos, kuri naudojama šviežiam orui iš lauko įsiurbti. Oro įsiurbimo ventiliacijos sudedamosios dalys yra išorinės grotelės, oro įsiurbimo dėžė ir ortakiai. Ne mažiau svarbus ir išmetimo vamzdis, skirtas panaudotam orui šalinti į išorę. Visus reikiamus komponentus rasite el-vent.com.
|
Vėdinimo sistema individualiame name turėtų būti suprojektuota jau projektavimo arba statybos planavimo etape. Tinkamai sukonstruota ji užtikrins tinkamą oro apykaitą visame pastate. Nepriklausomai nuo to, ar vėdinimo įrengimas bus name su vieno, dviejų aukštų, karkasiniu ar mūriniu pastatu, būtina sąlyga, kad jis veiktų efektyviai. Tam yra galiojančių standartų ir taisyklių laikymasis ir kruopštus jų vykdymas.
Kokią vėdinimo sistemą reikėtų naudoti individualiame name?
Išanalizavę reikalingą oro kiekį, konkretaus pastato statybos būdą ir daugybę įvairių techninių aspektų, projektuotojai pasiūlo, kokio tipo vėdinimo sistema geriausiai tinka konkrečioje vietoje. Galima rinktis iš dviejų tipų: gravitacinio vėdinimo ir mechaninio vėdinimo. Trečiasis variantas - hibridinis vėdinimas - yra dviejų ankstesnių variantų derinys.
Mechaninė ventiliacija - kaip ji veikia?
Mechaninę vėdinimo sistemą sudaro ventiliatorius ir oro įsiurbimo kanalas, sujungtas su oro įleidimo erdve ant stogo arba pastato išorėje. Šviežias oras iš lauko patenka ortakiais patenka į pastatą. Priklausomai nuo pastato projekto ir kitų veiksnių, šis oras gali patekti į kondicionuojamą patalpą per įleidimo angą arba ortakiais patekti į pertvarą. Tuo pat metu užterštas patalpų oras pašalinamas iš pastato, paprastai per ištraukimo angą.
Užsakymo Nr. E-00278