
Pamušalas – tai audinys, kuris įprastai yra įsiuvamas sijonų, suknelių, švarkų, paltų bei kitų rūbų apačioje tam, kad rūbai būtų patvaresni bei patogesni dėvėti. Pamušalas gali būti gaminamas tiek iš natūralaus, tiek iš sintetinio pluošto lengvų, geromis izoliacinėmis bei apsauginėmis savybėmis pasižyminčių audinių.
Kokia yra pamušalo paskirtis?
Kokia yra pamušalo paskirtis?
|
Pamušalo paskirtis tikrai yra nevienalytė. Visų pirma, šis audinys yra skirtas tam, kad rūbas būtų mažiau perregimas. Vientisas bei slidus audinys taip pat užtikrins, kad rūbas gražiai „gultų“ ant kūno: rūbas su pamušalu lengviau „slysta“ pėdkelnių, marškinių ir. kt rūbų paviršiumi, todėl rūbai „nelipa“ ir kitaip neerzina juos dėvinčių žmonių.
|
Pamušalai būna skirtingo storio. Storesni bei tankesni pamušalų audiniai yra pasirenkami tada, kai norima rūbui suteikti papildomų šiluminių savybių. Be to storesnis bei tankesnis pamušalas yra tvirtas bei ilgaamžiškas pasirinkimas.
Pamušaliniai audiniai, tinkamai juos pasirinkus ir panaudojus, gali labai praturtinti bet kokio rūbo dizainą, suteikdami jam išskirtinumo, modernumo bei prabangos įspūdį.
Pagrindiniai reikalavimai, keliami pamušaliniams audiniams
Pamušaliniai audiniai privalo būti tokie, kad net ir dažnai skalbiant rūbus, pamušalas nebluktų ir kitaip nekeistų savo išvaizdos. Pamušalai gali būti įvairiausių spalvų nuo klasikinės juodos arba baltos spalvos, iki ryškios raudonos, karališkos violetinės ir t. t. Atsižvelgiant į ką tik paminėtą faktą, būtina rinktis pamušalinius audinius, dažytus tik aukščiausios kokybės dažais, kad skalbiant jie nenudažytų pagrindinio audinio. Pamušaliniai audiniai turi būti nereiklūs priežiūrai bei pasižymėti antialerginėmis savybėmis. Itin svarbus reikalavimas pamušaliniams audiniams yra ir tai, kad šie audiniai turėtų būti atsparūs elektrinimuisi, nes elektrintis linkę pamušaliniai audiniai rūbą gali „sugadinti“: tokie rūbai „lipa“, negražiai krenta ir t. t.
Kokie audiniai yra naudojami pamušalams?
Kaip jau buvo minėta, pamušalams skirti audiniai yra skirstomi į natūralius bei sintetinius audinius. Natūralūs pamušalų audiniai, t. y., flanelė, šilkas, viskozė ir pan. pasižymi aukštomis šilumos izoliacinėmis savybėmis, yra pralaidūs orui, hipoalergiški, nesielektrinantys ir t. t. Sintetiniai pamušalų audiniai, t. y. poliesteris bei kiti, pasižymi didesniu elastingumu, jie nesiglamžo, greitai džiūsta, puikiai skalbiasi ir pasižymi kitomis gerosiomis savybėmis. Žinoma, sintetiniai audiniai nėra tokie „kvėpuojantys“, kaip natūralūs pamušalų audiniai, jie blogiau sugeria drėgmę bei kai kuriems žmonėms gali iššaukti alerginę reakciją.
Į ką atsižvelgti, renkantis audinį pamušalui?
Renkantis audinius pamušalui, būtina atsižvelgti į keletą kriterijų. Pirmiausia, audinys, kurį nuspręsite pasirinkti pamušalui, turi būti pakankamai slydus, kad rūbas neliptų prie kitų rūbų ir būtų patogus dėvėti. Visų antra, pasirinktas audinys turėtų būti „kvėpuojantis“ priešingu atveju, dėvėdami rūbą su pamušalu, kuris tokia savybe nepasižymi, rizikuojate sukaisti. Visų trečia, turėtumėte turėti omenyje, kad sintetiniai pamušaliniai audiniai yra patvaresni, galintys atlaikyti didesnes apkrovas, nei natūralūs pamušaliniai audiniai. Patartina rinktis pamušalinius audinius, kurie nespindi, nes tada yra ženkliai paprasčiau paslėpti visas siuvinio vidines siūles. Renkantis pamušalinius audinius taip pat derėtų įvertinti tai, kad pamušalui skirtas audinys nebūtų sunkesnis už pagrindinį audinį. Galiausiai, negalima pamiršti ir svarbiausio kriterijaus – tai pamušalinio audinio kokybė. Jeigu šiuo metu ieškote kokybiškų pamušalinių audinių, juos tikrai rasite čia.
Užsakymo Nr. E-00250