„Dauguma mūsų gyvenimo problemų kyla tada, kai nepripažįstame tikrovės ir planuojame pagal tai, kokie norėtume būti, o ne kokie esame iš tiesų“, – taip teigia neuromokslininkė Gabija Toleikytė (38 m.). Jungtinės Karalystės universitete dėstanti lietuvė neuromokslų pasiekimus stengiasi pritaikyti taip, kad padėtų žmonėms. Tam būtina pažinti savo smegenis.
Iš Švėkšnos kilusios ir jau 14 metų Jungtinėje Karalystėje gyvenančios lietuvės kelias į neuromokslus prasidėjo nuo pokalbio su mokytoja apie daiktavardžius ir nuo galvos skausmo.
|
„Pradinėje mokykloje mokėmės apie daiktavardžius, ir mokytoja pasakojo, kad ne visi daiktavardžiai yra apčiuopiami, pavyzdžiui, protas. Aš paprieštaravau, kad protą galima apčiuopti, kad smegenis tyrinėjantys mokslininkai, atidarę kaukolę, gali tai padaryti. Tai buvo mano pirma diskusija apie neuromokslus“, – prisimena G.Toleikytė, dabar vadinama žiežirbas mokslo pasaulyje skeliančia mokslininke. |
Antras postūmis link neuromokslų buvo susidūrus su smegenis tyrinėjančiais medikais: „Vaikystėje mane kamavo migrena, dažnai skaudėdavo galvą, ir susirūpinę tėvai vežė mane tyrimams. Man pavyko susitikti su labai geru neurochirurgu, su kuriuo daug kalbėjomės apie smegenis. Mane ta tema labai sudomino, net prašiausi, kad leistų stebėti smegenų operaciją, bet taip ir neteko.“
Skaitykite daugiau: https://www.lrytas.lt/gyvenimo-budas/likimai/2023/06/11/news/karjera-uzsienyje-padariusios-lietuves-kelias-i-sekme-prasidejo-nuo-galvos-skausmo-27303775