Jokia paslaptis, kad daugelis jau nebeįsivaizduoja linksmybių be alkoholio. Alkoholis vartojamas jau ne tik per šventes, bet ir laisvalaikiui paįvairinti. Gaila, bet vartojančiųjų svaigalus amžius vis jaunėja. Dažnai girdime apie nelaimingus atsitikimus, kurių kaltininkas – alkoholis.
Būna, kai alkoholio padauginę mūsų pažįstami draugai pavirsta tarsi kitais žmonėmis: tampa pikti, grubūs, aršūs ir panašiai. Baisiausia, kai alkoholis tampa – „broliu“. Dažniausiai tokie žmonės, kurie įgyja priklausomybę nuo ugninių gėrimų, košmaru paverčia ne tik savo gyvenimą, bet ir artimųjų, draugų...
Būna, kai alkoholio padauginę mūsų pažįstami draugai pavirsta tarsi kitais žmonėmis: tampa pikti, grubūs, aršūs ir panašiai. Baisiausia, kai alkoholis tampa – „broliu“. Dažniausiai tokie žmonės, kurie įgyja priklausomybę nuo ugninių gėrimų, košmaru paverčia ne tik savo gyvenimą, bet ir artimųjų, draugų...
|
Kai priklausomybę nuo alkoholio turintis žmogus nebesusitvarko su savimi ir kai padėti nebegali nė artimieji, tada bandoma griebtis paskutinio šiaudo – psichiatrijos departamento Švėkšnoje.
Turėjome nemalonų susidūrimą su vienu šios ligoninės pacientu, bent taip prisistatė pats vyriškis. |
Keli vietos gyventojai pastebėjo akivaizdžiai neblaivų vyriškį, kuris miestelio centre, šalia Švėkšnos puošmenos Šv. Apaštalo Jokūbo bažnyčios, atlikinėjo gamtinius reikalus, garsiai keikėsi ir šiukšlino, kur papuola, nors visai greta stovėjo šiukšlinė. Negalėjome ramiai žiūrėti, todėl gražiai paprašėme vyriškio pasišalinti. Pats šiukšlintojas atsakė, kad jį išmetė iš ligoninės dėl to, jog padaugino alkoholio. Vyriškis mūsų atsiprašė, surinko šiukšles ir prašė nepykti, nes tuoj atvažiuos draugai jo pasiimti. Taip ir atsitiko, neužilgo atvažiavo vyrą pasiimti. Išvažiuodamas jis žadėjo rytoj vėl pasirodyti ligoninėje.
Klaipėdos jūrininkų ligoninės Švėkšnos departamento viena iš teikiamų paslaugų Alkoholizmo gydymas. Su visa pagarba ligoninės kolektyvui, tikrai norėtųsi, kad tokių pacientų būtų kuo mažiau, kad alkoholizmas Lietuvoje netaptų masiniu reiškiniu.
Vis dėlto priklausomybę turinčių žmonių daugėja, į Švėkšnos ligoninę jie priimami tik savo noru. Pasitaiko, kad ligoniai pasiduoda savo priklausomybei ir ieško progos paragauti svaigiųjų gėrimų. Įdomu, kur keliauja tie pacientai, kurie neatlaiko gydymo kurso. Nejaugi jie be jokios priežiūros ir atsakomybės, kaip minėtasis herojus prie bažnyčios, iš tikrųjų tiesiog išmetami iš ligoninės į gatvę?
Susisiekėme su Bendrajame priklausomybės ligų skyriuje laikinai vedėjo pareigas einančia gydytoja psichiatre Jūrate Marčiulioniene, ji mums pakomentavo, kad kiekvienas pacientas, prieš atsiguldamas į ligoninę susipažįsta su bendromis taisyklėmis, pasirašo sutartyje. Toks atvejis, kai besigydantis nuo priklausomybės ligų pacientas vis dėlto neatlaiko ir dar būdamas ligoninėje pradeda vartoti alkoholį, yra laikomas rėžimo pažeidimu. Pacientas yra iš karto išrašomas iš ligoninės.
Pasak medikės, ligoninėje gana dažnai pasitaiko, jog asmenys neatlaiko ir užgeria. Tačiau, kaip teigė J. Marčiulionienė, žmogus juk pats apsisprendė, pats atėjo ir nėra tiesiog išstumiamas į gatvę, galų gale iki atsiguldamas gydytis asmuo kažkur gyveno. Todėl, pažeidęs ligoninėje nustatytas taisykles, pacientas privalo susirinkti daiktus ir grįžti į namus, o už savo poelgius jis pats ir atsako.
Taigi, mūsų pašnekovas, kuris pažeidė bendras Priklausomybės ligų skyriaus taisykles, negali skųstis ar dejuoti, o tiesiog turi susitaikyti su tuo, kas įvyko, ką jis padarė blogai. Beje, į ligoninės skyrių pacientai, kurie pažeidė bendrąsias taisykles, kitą dieną nėra priimami, mažiausiai turi praeiti trys mėnesiai, todėl svajoti, kad šiandien aš išgėriau, o ryt išsiblaivęs vėl čia atvažiuosiu, nėra teisinga.
Sveika gyvensena, dietos, nevaisingumo gydymas netradicinemedicina.com