Tradiciškai kovo pabaigoje Lietuva ir vėl pereis prie vasaros laiko. Pavasarį laikrodžių rodyklės pasukamos viena valanda į priekį, šiemet tai darysime naktį iš kovo 25 į 26 d., iš šeštadienio į sekmadienį.
Laikrodžių rodykles viena valanda į priekį suksime 3.00 val. ryto. Dėl tokio pakeitimo pirmadienį miegosime 1 valanda trumpiau.
Laikrodžių rodykles viena valanda į priekį suksime 3.00 val. ryto. Dėl tokio pakeitimo pirmadienį miegosime 1 valanda trumpiau.
|
Atkreipkite dėmesį, kad išmanieji telefonai, kompiuteriai ir kita moderni įranga automatiškai persijungia į vasaros laiką. O senieji „mygtukiniai“ telefonai ir mechaniniai laikrodžiai turės būti pasukami rankiniu būdu.
Keičiant laiką iš vasaros į žiemos ir atvirkščiai kasmet užverda diskusijos apie tokios priemonės poveikį sveikatai. |
Medikai tvirtina, kad laikrodžio sukimas blogai veikia organizmą, esą tuo metu žmonėms sutrinka miegas, daugeliui sunku prisitaikyti prie pokyčių, todėl paūmėja lėtinės ligos, mažėja produktyvumas.
Tiems, kurie pokyčius jaučia stipriai, patariama likus savaitei laikytis režimo, tinkamai maitintis, gerti daug vandens ir nepamiršti fizinio aktyvumo. Verta leisti kūnui kuo daugiau atsipalaiduoti – prieš miegą išsimaudyti, nevartoti alkoholio, prieš miegą negerti kavos ir stiprios arbatos.
Visgi nemažai žmonių nurodo jokių nemalonių pokyčių dėl to nejaučiantys.