„Šiandien visai neseniai užėjo stipri geomagnetinė audra (jau >120 GW ir tebeauga), todėl jei tik ilgai nemiegosite arba kelsitės labai anksti (kol dar būna tamsu, antroje nakties pusėje) stebėkite šiaurės pusėje esantį dangų, nes gali pavykti išvysti/įamžinti šiaurinę pašvaistę. Kuo gyvenate šiauriau ir toliau nuo miesto šviesų, tuo tikimybė ją pamatyti yra didesnė. Remiantis orų prognozėmis dangus turėtų būti giedras ar mažai debesuotas didesnėje šalies dalyje. Naktis bus labai šilta, tad palinkėsime smagaus naktinėjimo“, – trečiadienį rašė "Orai ir klimatas Lietuvoje".
|
Vienas iš nepatingėjusių naktį praleisti "medžiojant" retai matomą reiškinį Lietuvoje buvo ir jaunasis Švėkšnos fotografas Karolis Zaramba. Šiaurės pašvaistę jam pasisekė užfiksuoti Švėkšnoje, praėjus 45 min. po vidurnakčio.
Nepaprastą reginį gyventojai galėjo pamatyti ir kitose Lietuvos vietose. Nuotraukomis socialiniuose tinkluose dalintasi iš Anykščių, Kauno, Kėdainių, Širvintų, Šakių, Ignalinos rajonų ir kitur. |
Visi kadrai buvo užfiksuoti Lietuvoje maždaug prieš vidurnaktį. Būtent 23:00-00:00 val. laiku buvo pasiektas geomagnetinės audros pikas.
Kaip pasakojo švėkšniškis K. Zaramba, jis vis stengiasi nepraleisti progos įamžinti Šiaurės pašvaistę, bet ne visada pavyksta atsidurti laiku ir vietoje. Fotografuojant pastarąjį kartą, teko net su kaimynu pasikivirčyti.
"Vakar naktį matėsi ryškiau, bet aš ne namuose buvau, tai nenufotografavau. Plika akimi ne visada matosi, o vakar matėsi ir stulpai, ir pati pašvaistė. Kartais ir matosi ryškiai, ir plika akimi reikia stebėti. Visada stebiu per programėles. Kai praneša, reikia labai ilgai laukti ir fotografuoti kol pasirodys. O paskutinį kartą, kai fotografavau, kaimynas atėjo ir išgynė mane, nes manė, jog veikiu kažką blogo",- įspūdžiais dalinosi jaunasis fotografas.