
|
Paskutiniajame savivaldybės posėdyje (Nr. 44) Tarybos nariai svarstė klausimą dėl Kalės tvenkinio (švėkšniškių vadinamu tiesiog Kalės prūdu - aut. pastaba) pirkimo iš privačių savininkų savivaldybės globon, turint tikslą sutvarkyti miestelio centre tyvuliuojantį tvenkinį ir pritaikyti vietos gyventojų reikmėms. Sprendimas pirkti šį vandens telkinį ir teritoriją aplink buvo priimtas vienbalsiai - visi 19 dalyvavusių tarybos narių pritarė.
|
Nors visi tądien posėdyje dalyvavusieji politikai balsavo vieningai, kelias iki tokios baigties nebuvo labai lengvas. Apie tai jau informavome publikacijose: "Kalės tvenkinys - beveik švėkšniškių rankose", "Švėkšniškių norams turėti Kalės tvenkinį koją kiša nesutarimai dėl kainos", "Savivaldybė susiruošė švėkšniškiams nupirkti tvenkinį", "Neįmanoma - įmanoma".
Iniciatyvos perimti iš grafų Pliaterių turto paveldėtojų Kalės tvenkinį į valstybės glėbį - ir taip pritraukti lėšų jo sutvarkymui - ėmėsi pats A. Martinkus, gavęs vietos žmonių palaikymą. Jis, kartu su bendraminčiais, pateikė prašymą savivaldybės administracijai.
Šis klausimas buvo įtrauktas į T. Budrikio vadovaujamą Teritorijų ir kaimo reikalų komiteto posėdį, o vėliau – Tarybos.
Kas sekė po to, apie tai jau ne kartą rašėme.
"Apleistas Kalės prūdas darkė miestelio įvaizdį. Manau, kad išvalius, sutvarkius prieigas, įrengus poilsio zonas, vietovė pasitarnaus visų labui", - tikino A. Martinkus.
Pasak politiko, lėšų tam bus bandoma rasti iš Europos Sąjungos strukrūrinių fondų. Procesas nebus greitas, bet per artimiausius 2-3 metus galime tikėtis kardinaliai pasikeitusio Kalės prūdo vaizdo.
Politikai taip pat išdėstė poziciją dėl pašto skyriaus Švėkšnoje. Abu teigė, jog uždaryti skyrių miestelyje nebuvo protingas žingsnis.
"Nuo seno normaliai funkcionuoti bendruomenei buvo reikalingas daktaras, viršaitis ir paštininkas. Ir istoriškai, ir praktiškai žiūrint, Švėkšna tikrai nėra koks užkampis. Čia didžiausias miestelis rajone, trurintis istorinį paveldą, ligoninę, kur gydosi pacientai iš visos Lietuvos. Kiek kalbėjau su gyventojais, pašto netektis jiems labai apsunkino gyvenimą, ypatingai vyresnio amžiaus. Į ligoninę ne pirmą kartą gydytis atvykę pacientai ir jų artimieji, nebelikus pašto, sako, kad Švėkšna pavirto į tikrą kaimą, - savo pastėbėjimus reiškė A. Martinkus.
- Socialinė atskirtis valstybėje didėja, elektros kainos pakilo iki neregėtų aukštumų (kol derinome šio straipsnio publikavimo laiką, tarsi naujametinis fejerverkas driokstelėjo žinia apie "Perlas energija" atsisakomų 180 tūkst. klientų su kuriais buvo sudaryta fiksuotos kainos sutartis ir išmestų į biržą. A. Martinkus iš karto paklausė: "Kaip reaguos Vyriausybė?!" - aut. pastaba), pašto skyriai naikinami... Valstybė turėtų reguliuoti kainas, labiau stengtis dėl paprastų žmonių, o ne tik vykdyti feisbukinę politiką.
Gaila, kad taip ir neatsirado žmogaus, kuris turi ryšių su valdančiąją dauguma valstybės lygmenyje. Mūsų balsas labiau girdimas tik rajoninėje politikoje, o Vyriausybėje mūsų partija - opozicinė. Gal kiti mūsų krašto rinkti Tarybos nariai kažko pabijojo, nenorėjo veltis į konfliktą su savo partijos viršūnėle", - svarstė švėkšniškis A. Martinkus.
Patį A. Martinkų labai džiugina, jog vis daugiau mūsų krašte atsiranda neabejingų žmonių. “Danutės Vilkienės parodyta iniciatyva dėl pašto likimo ir surinkti net 800 protesto parašų rodo, kokia svarbi žmonėms ši įstaiga. Danutė atliko didelį darbą. Gaila, kad dabartinės valdžios valstybinė politika grįsta kaimų, miestelių naikinimu. Taip ir norisi paklausti, kas kitas kris Švėkšnoje: mokykla, ambulatorija, turgus, o gal seniūnija… ?”, - samprotavo A. Martinkus.
Rajono lygmenyje vietos socialdemokratai gali įvardyti daug prasmingai nuveiktų darbų. Vienas jų - ką tik priimtas sprendimas dėl nemokamo viešojo transporto Šilutės rajone, kuris palies ir švėkšniškius.
"Sprendimas nebuvo priimtas staiga. Tai - tendencingas dvejų paeiliui kadencijų su koalicijos partneriais kruopštaus darbo vaisius. Po to, kai Šilutėje buvo perkeltas autobusų parkas, nupirkta senoji stotis, o pakeliui jau ir parką papildisiantys nauji autobusai, ir lėmė priimti nutarimą, kad visi rajone galėtų nemokamai naudotis viešuoju transportu", - sakė T. Budrikis.
Kaip teigė A. Martinkus, artimiausiu metu kvies Švėkšnos krašto žmones pasisakyti dėl patogesnių maršrutų gyventojams ir, atsižvelgus į gyventojų pageidavimus, teiks siūlymus UAB "Šilutės autobusų parkui".
Nemokamai vykti viešuoju transportu galėsime jau rugsėjo pradžioje.
Užsakymo Nr. P-00013