Švėkšnos naujienos: Švėkšna-krašto naujienos internete
  • Aktualijos
  • Skelbimų lenta
  • Sveikinimai, Padėkos
  • Į'žvalgos
  • Šalia Mūsų
  • Įdomybės
  • Anonsai

Šilutės socialdemokratai apie viešąjį transportą, Švėkšnos paštą ir Kalės prūdą

8/6/2022

4 Comments

 
PictureTomas Budrikis (nuotraukoje pirmas iš kairės) ir Antanas Martinkus.
Daugiau nei prieš 3 metus vyko rinkimai į Šilutės rajono savivaldybės tarybą. Švėkšniškiams šie rinkimai tapo istoriniais - į aukščiausią rajono valdžios organą deleguoti net 4 kraštiečiai. Vis tik rajono valdančiojoje daugumoje atsidūrė tik vienas jų - Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) atstovas Antanas Martinkus. Pastaruoju metu politinėse aktualijose vyravo temos nesvetimos ir švėkšniškiams. Apie jas ir pasikalbėjome su seniausios politinės partijos Lietuvoje nariais: švėkšniškiu A. Martinkumi bei LSDP Šilutės skyriaus pirmininku Tomu Budrikiu.

Picture
Tapkite „Švėkšnos naujienų“ rėmėju, kad išliktų
​
Paskutiniajame savivaldybės posėdyje (Nr. 44) Tarybos nariai svarstė klausimą dėl Kalės tvenkinio (švėkšniškių vadinamu tiesiog Kalės prūdu - aut. pastaba) pirkimo iš privačių savininkų savivaldybės globon, turint tikslą sutvarkyti miestelio centre tyvuliuojantį tvenkinį ir pritaikyti vietos gyventojų reikmėms. Sprendimas pirkti šį vandens telkinį ir teritoriją aplink buvo priimtas vienbalsiai - visi 19 dalyvavusių tarybos narių pritarė. ​

​Nors visi tądien posėdyje dalyvavusieji politikai balsavo vieningai, kelias iki tokios baigties nebuvo labai lengvas. Apie tai jau informavome publikacijose: "Kalės tvenkinys - beveik švėkšniškių rankose", "Švėkšniškių norams turėti Kalės tvenkinį koją kiša nesutarimai dėl kainos", "Savivaldybė susiruošė švėkšniškiams nupirkti tvenkinį", "Neįmanoma - įmanoma".

Iniciatyvos perimti iš grafų Pliaterių turto paveldėtojų Kalės tvenkinį į valstybės glėbį - ir taip pritraukti lėšų jo sutvarkymui - ėmėsi pats A. Martinkus, gavęs vietos žmonių palaikymą. Jis, kartu su bendraminčiais, pateikė prašymą savivaldybės administracijai.

Šis klausimas buvo įtrauktas į T. Budrikio vadovaujamą Teritorijų ir kaimo reikalų komiteto posėdį, o vėliau – Tarybos.

Kas sekė po to, apie tai jau ne kartą rašėme.

"Apleistas Kalės prūdas darkė miestelio įvaizdį. Manau, kad išvalius, sutvarkius prieigas, įrengus poilsio zonas, vietovė pasitarnaus visų labui", - tikino A. Martinkus.

Pasak politiko, lėšų tam bus bandoma rasti iš Europos Sąjungos strukrūrinių fondų. Procesas nebus greitas, bet per artimiausius 2-3 metus galime tikėtis kardinaliai pasikeitusio Kalės prūdo vaizdo.

Politikai taip pat išdėstė poziciją dėl pašto skyriaus Švėkšnoje. Abu teigė, jog uždaryti skyrių miestelyje nebuvo protingas žingsnis.

"Nuo seno normaliai funkcionuoti bendruomenei buvo reikalingas daktaras, viršaitis ir paštininkas. Ir istoriškai, ir praktiškai žiūrint, Švėkšna tikrai nėra koks užkampis. Čia didžiausias miestelis rajone, trurintis istorinį paveldą, ligoninę, kur gydosi pacientai iš visos Lietuvos. Kiek kalbėjau su gyventojais, pašto netektis jiems labai apsunkino gyvenimą, ypatingai vyresnio amžiaus. Į ligoninę ne pirmą kartą gydytis atvykę pacientai ir jų artimieji, nebelikus pašto, sako, kad Švėkšna pavirto į tikrą kaimą, - savo pastėbėjimus reiškė A. Martinkus.

- Socialinė atskirtis valstybėje didėja, elektros kainos pakilo iki neregėtų aukštumų (kol derinome šio straipsnio publikavimo laiką, tarsi naujametinis fejerverkas driokstelėjo žinia apie "Perlas energija" atsisakomų 180 tūkst. klientų su kuriais buvo sudaryta fiksuotos kainos sutartis ir išmestų į biržą.  A. Martinkus iš karto paklausė: "Kaip reaguos Vyriausybė?!" - aut. pastaba), pašto skyriai naikinami... Valstybė turėtų reguliuoti kainas, labiau stengtis dėl paprastų žmonių, o ne tik vykdyti feisbukinę politiką.

Gaila, kad taip ir neatsirado žmogaus, kuris turi ryšių su valdančiąją dauguma valstybės lygmenyje. Mūsų balsas labiau girdimas tik rajoninėje politikoje, o Vyriausybėje mūsų partija - opozicinė. Gal kiti mūsų krašto rinkti Tarybos nariai kažko pabijojo, nenorėjo veltis į konfliktą su savo partijos viršūnėle", - svarstė švėkšniškis A. Martinkus.  

Patį A. Martinkų labai džiugina, jog vis daugiau mūsų krašte atsiranda neabejingų žmonių. “Danutės Vilkienės parodyta iniciatyva dėl pašto likimo ir surinkti net 800 protesto parašų rodo, kokia svarbi žmonėms ši įstaiga. Danutė atliko didelį darbą. Gaila, kad dabartinės valdžios valstybinė politika grįsta kaimų, miestelių naikinimu. Taip ir norisi paklausti, kas kitas kris Švėkšnoje: mokykla, ambulatorija, turgus, o gal seniūnija… ?”, - samprotavo A. Martinkus.  

Rajono lygmenyje vietos socialdemokratai gali įvardyti daug prasmingai nuveiktų darbų. Vienas jų - ką tik priimtas sprendimas dėl nemokamo viešojo transporto Šilutės rajone, kuris palies ir švėkšniškius. 

"Sprendimas nebuvo priimtas staiga. Tai - tendencingas dvejų paeiliui kadencijų su koalicijos partneriais kruopštaus darbo vaisius. Po to, kai Šilutėje buvo perkeltas autobusų parkas, nupirkta senoji stotis, o pakeliui jau ir parką papildisiantys nauji autobusai, ir lėmė priimti nutarimą, kad visi rajone galėtų nemokamai naudotis viešuoju transportu", - sakė T. Budrikis.

Kaip teigė A. Martinkus, artimiausiu metu kvies Švėkšnos krašto žmones pasisakyti dėl patogesnių maršrutų gyventojams ir, atsižvelgus į gyventojų pageidavimus, teiks siūlymus UAB "Šilutės autobusų parkui".

Nemokamai vykti viešuoju transportu galėsime jau rugsėjo pradžioje.
​
Picture

​Užsakymo Nr. P-00013


4 Comments
ĮDOMU
8/8/2022 12:39:11

būtų žinoti, ką socialdemokratų ir konservatorių ,,kvartetas'' padarė, kad Švėkšnoje nebūtų panaikintas paštas.Jei būtų ėmęsi kokių nors žygių, tikrai žinotume. Į savivaldybės tarybą reikia rinkti tokius pilietiškus žmones kaip DANUTĖ VILKIENĖ, kuri ne per miestelio šventes sveikintų,bet už Švėkšnos gyventojų gerovę kovotų.

Reply
Žygimantas
8/9/2022 09:43:33

Laba diena, įdomu,

Be abejo, kreipėmės į Seimo narius, tiek asmeniškai, tiek persiunčiant gyventojų surinktus parašus. Bendravome ir gyvai, ir telefonu su kai kuriais. Tačiau AB "Lietuvos pašto" uždarymas nėra nei savivaldybės administracijos, nei tarybos, nei Seimo narių kompetencijoje Paštas yra valstybės valdoma įmonė su savo valdymo organais. Politikai į tokių įmonių valdymą kištis negali, o ir neturėtų. Politiką ir valstybės įmonių veiklą būtina atskirti, nes VĮ turi užtikrinti strateginių ir būtinųjų valstybės funkcijų veiklą. Kitaip sakant, veikti nepaisant politikos. Kitaip būtų kaip senais, nelabai gerais laikais, kai kaip nuspręsdavo kompartijos sekretorius, taip ir būdavo. Arba dar visai nesenais laikais. Kaip pvz. Skomantų kelias - politikų "dėka" jam skirtos lėšos nukeliaudavo vis į kitus, labiau tinkančius rajonus. Pagal partijos arba politiko pageidavimus. Man asmeniškai, tokia tvarka atrodo ydinga.

Suprantu argumentus ir prieš, ir už uždarymą. Valstybės įmonė, be būtinos, strateginės funkcijos užtikrinimo, yra suinteresuota ir pelnu. Jei fiziniai pastatai didžiuosiuose miestuose neša nuostolius, tai suprantama, jog mūsų miestelyje taip pat. O nuostoliai bet kokiu atveju vėliau kompensuojami iš viešųjų pinigų - t.y. mūsų pinigų. Vietoj kelių tiesimo, mokytojų, medikų, policininkų algų kėlimo, mes mokame už pastatų išlaikymą. Toliau, Švėkšnoje siuntų siuntimui atsirado tiek daug galimybių, kiek nei viename kitame rajone miestelyje. Paštomatai nukonkuravo paštą atimdami tam tikrą dalį pelno. Bet tuo pačiu tapo ir patogesne alternatyva. O paprastą laišką juk vis tiek bus galima išsiųsti. Pinigų perlaidos? Dešimtys paslaugų internete ir su kur kas mažesniais paslaugų mokesčiais. Nemažą dalį pašto siūlomų paslaugų perėmė privatus sektorius, tas paslaugas padarydamas patrauklesnėmis. Taip ir turėtų būti sveikoje, ekonomiškai aktyvioje valstybėje.

Argumentai prieš, žinoma, pirmiausia ilgametės pašto darbuotojos Birutės indėlis ir tapimas paštininko simboliu mūsų seniūnijoje ar net rajone. Apmaudu, jog po tiek metų atiduotų šiai profesijai jos darbo vieta paprasčiausiai sunaikinama. Lieka tikėtis, kad jos darbas bus įvertintas ir pavyks rasti gerą darbo vietą. Taip pat, pačio pašto, kaip įstaigos, pastato ar simbolio sentimentas. Daugiau nei šimtą metų jis buvo kartu su mumis. Ne viena karta pro šį pastatą tiek į parką, tiek į mokyklą ėjo. Ne viena karta užsimerkusi pasakytų, kur Švėkšnoje paštas stovi. Ir jo nelikus tikrai kažko trūks ilgą laiką.

Tuo pačiu, tenka pripažinti, jog per 100 metų gyvenimas pasikeitė ir nestovėjo vietoje. Jeigu būtų priešingai, tai būtų labai blogai, švelniai tariant. Progreso nebuvimas reiškia regresą. O to mažiausiai norime. Sprendimą priėmėme ne mes, bet su juo mums teks gyventi. Tačiau, jei matysime, kad dėl to kyla problemų, nepatogumų ir mūsų miestelis, seniūnija ar gyventojai dėl to nukenčia - tuomet būtina bus reikalauti, kad paslaugos būtų teikiamos kokybiškai.

Reply
Vaje,
8/10/2022 23:19:16

kiek daug kelių bus išasfaltuota , kaip mokytojams, medikams, policininkams bus pakelti atlyginimai, kai nebedirbs istorinis mūsų paštas, o visa Lietuva žydėte sužydės,kai bus ,,prichvatizuoti'' visos šalies paštai.Nesame tokie naivūs,kad patikėtume tokiomis pasakomis. Po pašto ateis eilė gimnazijoms, nes konservatoriai jau ruošia planus , kaip ,,gerinti'' mokymą ir ugdymą, nes vaikas geriausiai jausis ir MOKYSIS už dešimčių kilometrų nuo namų būsiančiose mokyklose.

Reply
Žygimantas to Vaje
8/11/2022 16:34:49

Išties, pritarčiau, jog dar vienas argumentas "už" pašto uždarymą galėtų būti tas, jog pastatas patrauklioje vietoje ir ten tikrai gali atsirasti ekonomiškai aktyvus subjektas, kuris miesteliui sukurs kur kas daugiau pridėtinės vertes. Puikiai pastebėta. Bet galiu pažadėti, kad nei vienas Švėkšnos ar Šilutės konservatorius jame ekonominės veiklos nevykdys. Nekurkit sąmokslo teorijų be reikalo. :) O ir Susisiekimo ministerija, kurios žinioje yra paštas, vadovaujama kitos partijos, tad norint pritempti teks labiau pasistengti. :)

Planai švietimo kokybės gerinimui dar iki 2020 m. Seimo rinkimų buvo paruošti, dalis žmonių dėl to ir palaikė TS-LKD.Vaikas geriausiai jausis, kai jis gaus lygiavertį išsilavinimą lyginant su kitų miestų vaikais. Ir kai jam baigus 12 klasių nereikės eiti mokytis į profesinę ar išvykti iš šalies. Imkim vienos rajono mokyklos pavyzdį, kai po labai gerų egzaminų rezultatų tik 1/3 mokyklos abiturientų rinkosi aukštąjį mokslą. O tuo tarpų Švėkšnoje net 2/3. Manau, kad toks tikslas ir turėtų būti. Kokybiškas išsilavinimas atitinkantis mokinio poreikius. Bet jokiu būdu negalima laikyti vaikų uždarius mokykloje ir aukoti jų ateities dėl to, kad mokyklai taip reikia. Suprantama, kad mokytojai labiau nori dirbti miesto mokyklose, bet tam šioje kadencijoje Šilutės r. taryboje konservatorių frakcija ir pasiūlė mokytojams kompensuoti kuro išlaidas, kad miestelių mokyklos bent kiek galėtų atsilaikyti šioje konkurencinėje kovoje.

Reply

Your comment will be posted after it is approved.


Leave a Reply.

    Picture
    Švėkšnos naujienos
    Nuolaidos kupono kodas reklamos elektrum klientas sudarant sutartį
    ► Netektys
    ► Ieško savų
    ► Apie Švėkšną
    ► Video galerija
    ► Foto galerija
    ► Kontaktai
    Tapkite „Švėkšnos naujienų“ rėmėju, kad išliktų
    Mini ekskavatoriaus ir pervežimo paslaugos tel. 8 619 17999
    www.daikra.lt
    https://sportuojantys.lt/
    Staliaus dirbtuvės Švėkšnoje
    Pauja Švėkšna
    Profesionalus hostingas
    Autoservisas Inkakliuose
    Hostingas Serveriai.lt
    Švėkšnos nuotraukų albumas
    www.silaineskrastas.lt
    Švėkšnos naujienos

    ↑Į VIRŠŲ↑
 DRAUGAI / DARBO PASIŪLYMAI / ĮSTAIGOS-ORGANIZACIJOS / KONTAKTAI
Line
Nedraudžiama "Švėkšnos naujienų" paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur, arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu, jeigu nurodysite "Švėkšnos naujienas" kaip šaltinį (SU AKTYVIA "dofollow" NUORODA!).
© 2013-2023 SVEKSNOSNAUJIENOS.LT
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas