Atkūrus Nepriklausomą Lietuvos valstybę, Švėkšnoje paštas pradėjo dirbti 1919 m. gegužės mėn. Savo patalpų tuomet dar neturėjo, nuomavo kambarį Gedminaičių gatvėje iš privačių asmenų. Po 1925 m. didžiojo Švėkšnos gaisro, grafas skyrė vietą parko name (Parko g. 5), o apie 1926 m. persikėlė į namą Liepų aikštėje (Nr. 21), kur ir vykdė veiklą iki šių metų liepos 19 d.
|
Tikslumo dėlei reikėtų pridurti, jog laiškininkai dar naudosis pastatu iki rugpjūčio 1 d., tačiau užeiti čia gyventojams ir pasinaudoti Lietuvos pašto teikiamomis paslaugomis jau nebegalima. Taip pat derėtų paaiškinti, kad AB Lietuvos paštas žada visas paslaugas Švėkšnos gyventojams teikti per mobilųjį laiškininką. Jį gyventojai gali išsikviesti darbo dienomis nuo 8 iki 19 val. ir šeštadieniais nuo 9 iki 16 val. telefonu 1842 arba 8 700 55 400. Laiškininkas nemokamai atvyks kitą darbo dieną ir suteiks visas įprastas pašto paslaugas.
|
Miestelio centre mobilusis paštininkas jūsų lauks 15 min.
Antradieniais-šeštadieniais nuo 11:00 val. iki 11:15 val. mobilusis laiškininkas teiks paslaugas naujai įrengtoje dabartinio pašto skyriaus vietoje, anksčiau skelbė pašto atstovai. Paaiškėjo, kad "naujai įrengta vieta" - automobilis, stovintis šalia buvusio pašto pastato tiesiog atidaryta bagažine. Ateityje žadama pastatyti automobilį su skiriamaisiais Lietuvos pašto ženklais.
Kaip informuoja Lietuvos paštas, mobiliojo laiškininko paslauga Lietuvoje teikiama jau penkerius metus. Be to, praėjusių metų pabaigoje atliktas tyrimas parodė, kad net apie 80 proc. ja pasinaudojusių gyventojų yra patenkinti šios paslaugos kokybe. Paštas tiki, kad ir Švėkšnos seniūnijos gyventojai taip pat įvertins mobilaus laiškininko teikiamų paslaugų kokybę ir privalumus bei liks jais patenkinti. Tačiau švėkšniškiai žadamomis naujovėmis nesusižavėjo. Jie pabandė užkirsti kelią pašto skyriaus Švėkšnoje uždarymui. Pertvarka pasipiktinę vietiniai gyventojai rinko parašus (surinko per 800), raštą išsiuntė įvairioms Lietuvos institucijuoms, politikams, bet liko nieko nepešę. Apie tai rašėme liepos 7 d. publikacijoje "Švėkšniškiai kyla į kovą dėl pašto išlikimo".
Švėkšniškių viltis išsaugoti pašto skyrių Švėkšnoje ruseno iki pat pabaigos. Tik supratę, kad pagalbon niekas neateis ir stebuklas neįvyks, gyventojai paskutinę dieną sugalvojo atsisveikinti su paštu taip, kaip atsisveikinama su brangiais žmonėmis: prie pastato uždegė žvakeles, padėjo gėlių ir pastatė paminklą. Kaip per laidotuves....
"Laidotuvėms" įvykti neleido paštas
Suprantamas gyventojų nerimas ir prieraišumas prie vietos pašto. Beveik 100 metų šis pašto skyrius buvo vieta, kur galima užeiti, pabendrauti, pasislėpti nuo staiga užklupusio lietaus, vaikams pasišildyti belaukiant atvykstančio autobuso, sutikti senus bičiulius, sumokėti mokesčius, nusipirkti atvirutę, pervesti pinigus ir pnš. Paštas per daug metų buvo tapęs neatsiejama miestelio dalimi, tikru traukos centru.
Vos prasidėjusias Švėkšnos pašto "laidotuves" nutraukė atvykusi pašto grupės vadovė Viktorija B. Moteris, nieko nepaaiškinusi susirinkusiems žmonėms, vietiniams pašto darbuotojams liepė kartu rinkti žmonių suneštus atsisveikinimui skirtus daiktus. Kaip vėliau išsisidavė ponia Viktorija, tokį paliepimą ji gavusi iš savo viršininkų, tačiau priežasties įvardinti negalėjo. Atsakymo, kodėl švėkšniškiams neleista atsisveikinti pagal jų pasirinktą būdą, teko ieškoti kitur.
"Lietuvos paštas turi užtikrinti saugią ir švarią aplinką prie savo patalpų. Dėl šios priežasties prie pašto patalpų sunešti bei palikti daiktai ir buvo pašalinti. Taip pat manome, kad gedulą simbolizuojančių atributų naudojimas šioje situacijoje sumenkina netektį išgyvenančių gyventojų skausmą", - tokį atsakymą gavome iš pašto Komunikacijos skyriaus.
Tikriausiai kažkur dideliame mieste sėdinti Lietuvos pašto administracija geriau už švėkšniškius žino, ar reikalingas jiems paštas, ir, kaip reikia atsisveikinti su beveik 100 metų žmonėms tarnavusią bei neatsiejama miestelio įvaizdžio dalimi tapusia įstaiga...