
Indrė VAITKUVIENĖ
Penktadienį (05.10)Šilutės r. neįgaliųjų draugijos būstinėje vyko ataskaitinė-rinkiminė konferencija, kurios metu buvo pateiktos metinės ataskaitos ir vyko rinkimai į pirmininko postą bei tarybą.
Kas ketverius metus vykstanti ataskaitinė-rinkiminė konferencija, anot šios draugijos pirmininkės Laimutės Dulkytės, prasidėjo nuo kito galo – koncertu, kurio metu savo dainas atliko šios bendruomenės ansamblis „Kvietkelis“. Pastarasis turėjo skubėti į Inkakliuose atidaromų bendruomenės namų šventę, todėl kolektyvas, iš pradžių palinksminęs savus draugijos delegatus, išskubėjo džiuginti savo dainomis inkakliškių.
Penktadienį (05.10)Šilutės r. neįgaliųjų draugijos būstinėje vyko ataskaitinė-rinkiminė konferencija, kurios metu buvo pateiktos metinės ataskaitos ir vyko rinkimai į pirmininko postą bei tarybą.
Kas ketverius metus vykstanti ataskaitinė-rinkiminė konferencija, anot šios draugijos pirmininkės Laimutės Dulkytės, prasidėjo nuo kito galo – koncertu, kurio metu savo dainas atliko šios bendruomenės ansamblis „Kvietkelis“. Pastarasis turėjo skubėti į Inkakliuose atidaromų bendruomenės namų šventę, todėl kolektyvas, iš pradžių palinksminęs savus draugijos delegatus, išskubėjo džiuginti savo dainomis inkakliškių.
Į konferenciją susirinko gana gausus būrys delegatų – vos užteko vietos atsisėsti. Po nuotaikingo koncerto buvo imtasi kur kas rimtesnių darbų: išrinktas konferencijos pirmininkaujantis – Vaidas Povilonis, sekretoriaujanti – Vaida Paškauskienė, taip pat – balsų skaičiavimo komisijos nariai. Pirmininkės ataskaita |
Ataskaitą už praėjusius ketverius savo kadencijos metus pateikė draugijos pirmininkė L. Dulkytė. Veiklos pristatymą pradėjo pakviesdama tylos minute pagerbti visus išėjusius Amžinybėn draugijos narius. Pasak pirmininkės, Šilutės rajono neįgaliųjų draugija vienija 504 neįgaliuosius, kurie gyvena Šilutės mieste ir kitose seniūnijose, suskirstytose į draugijos padalinius. Pirmiausia buvo paminėta, kad draugija vykdė socialinės reabilitacijos paslaugų projektą, kurio dėka ištisus metus buvo teikiamos socialinės paslaugos. Skalbimo paslauga pasinaudojo 82 neįgalieji, suteiktos 502 tokio tipo paslaugos. Maudymo paslauga pasinaudojo 68 neįgalieji, suteiktos 288 tokio tipo paslaugos. Savarankiško gyvenimo įgūdžių ugdymo bei masažo paslauga pasinaudojo 49 neįgalieji, suteiktos 490 tokio tipo paslaugų. Masažistas Saulius Ivanauskas taip pat važinėja į padalinius. Jis apsilankė Švėkšnoje, Katyčiuose. Draugija turi įsigijusi mobilų stalą masažui atlikti, kuris pagelbėja negalintiems savarankiškai atvykti į draugiją, turi judėjimo negalią, todėl tai galima atlikti ir jų pačių namuose. Taip pat teikiama vairuotojo-palydovo paslauga, kuria pasinaudojo 83 neįgalieji, suteiktos 396 tokio tipo paslaugos. Asmeninio asistento paslauga pasinaudojo 28 neįgalieji, suteiktos 53 tokio tipo paslaugos. Užimtumo paslauga (floristika, siūvimo būrelis ir kt.), kurios metu lankytojai užsiima knygų, atvirukų, gėlių iš špono gamyba, karolių vėrimu, sagių kūrimu iš odos ir kitokios medžiagos skiaučių, dekupažu, sudaužytų daiktų restauravimu naudojant statybinį glaistą, butelių puošyba naudojant karštus klijus, foliją ir kt., žvakių liejimu, siuvimu, mezgimu ir kitais darbeliais, pasinaudojo 34 neįgalieji. Iš viso tokio tipo paslauga suteikta 1 331 kartą. Pagalba tvarkantis buityje paslauga suteikta 68 neįgaliesiems, tokia galimybe pasinaudota 181 kartą. Ji teikiama atsižvelgiant į žmogaus poreikius ir pageidavimus: sumokami mokesčiai, perkami maisto produktai, tvarkomasi buityje. Informavimo – konsultavimo paslauga pasinaudota 3122 kartus. Per metus visų paslaugų suteikta 6 233 kartus. Dar paminėta, kad teikiamos sociakultūrės paslaugos: jau septynerius metus gyvuoja moterų ansamblis „Kvietkelis“ bei vyrų kapela „Šilo aidai“. Jie taip pat dalyvauja įvairiuose renginiuose – Švėkšnos „Duonos šventėje“, Užgavėnių renginiuose draugijoje, Žemaičių Naumiesčio vokalinio ansamblio konkursuose, Motinos dienos renginių metu, Katyčiuose Tėvo dienos minėjimuose, Rusnėje dalyvauta dainos knygos „Lotužė“ pristatyme, įvairių seniūnijų šventėse, koncertuota ne tik Šilutėje ir jos rajone, bet ir Klaipėdoje, Luokėje, Tauragėje. Be šių kolektyvų neapseinama ir Žolinės, ir Rudenėlio švenčių metu bei Pasaulinės neįgaliųjų dienos minėjimuose ir kitur.
Ataskaitoje paminėtos ir neįgaliųjų draugijos išvykos. Pasidžiaugta, kad labai daug kur keliauta. Lengviau, anot pirmininkės, pasakyti kur nebūta, negu išvardyti kur keliauta ir lankytasi. O lankytasi net pačiuose Seimo rūmuose, Kauno zoologijos sode, Kėdainių krematoriume bei susipažinta su miesto įžymybėmis, pietauta Karpynėje. Kiekvienais metais yra sudaryta galimybė ilsėtis Šventojoje penkias paras 44–45 neįgaliesiems. Ten pabuvojo žmonės iš Katyčių, Švėkšnos, Žemaitkiemio, Saugų, Usėnų, Traksėdžių, Degučių ir kt. Dalyvauta ir įvairiuose kultūros renginiuose.
Pirmininkė paminėjo, kad pagal galimybes, neįgalieji yra aprūpinami vežimėliais, ramentais, lovomis, paklotais bei sauskelnėmis. Kiekvienais metais dalyvaujama būsto pritaikymo programoje ne tik mieste, bet ir kaimo vietovėse. Draugijoje su nuolaida užsakinėjami laikraščiai, veikia bibliotekėlė. Paminėta, kad draugija bendrauja su kitų miestų bei rajonų neįgaliųjų draugijomis – Pasvalio, Klaipėdos, Tauragės, Alytaus.
Per ketverius kadencijos metus visos minėtos paslaugos bei užimtumas tik didėja, nuveikta ir keliauta pakankamai daug.
Buhalterės ataskaita
Ataskaitą už praėjusius metus pateikė ir neįgaliųjų draugijos buhalterė Vaida Paškauskienė: praėjusiais metais pagal parašytą projektą buvo gauta 99 000 Lt: 90 000 Lt – iš Vilniaus departamento ir 9 000 Lt prisidėjo savivaldybė. Iš jų atlyginimams buvo skirta 53 proc., „Sodrai“ bei Valstybinei Mokesčių Inspekcijai buvo sumokėta 16,4 proc., prekėms ir paslaugoms išleista 9,43 proc. – nupirktas ilgalaikis turtas – skalbyklės, higienos ir ūkinės prekės pagalbai teikti namuose, priemonės socialinių paslaugų atstatymui, darbo terapijos priemonės, telekomunikacijų bei interneto paslaugoms, kanceliarinėms prekėms. Transporto išlaidoms buvo skirta 6,7 proc., automobilio remontui – 1,5 proc. bei patalpų išlaikymui – 12 proc.
Revizijos ataskaita
Marytė Kalėdienė pateikė ataskaitą apie atliktą finansinį patikrinimą. Jo metu nustatyta, kad Šilutės neįgaliųjų draugijos narių tik Šilutės mieste esama 296. Padaliniuose yra 208 nariai. Nario mokesčio mieste surinkta 2874 Lt, o padaliniuose – 4892 Lt. Pajamos už maudymo, skalbimo bei masažo paslaugas – 2069 Lt, transporto paslaugas – 241 Lt. Likutis banke – 3995 Lt. Gautas nuomos mokestis – 3600 Lt. Gauti 2 proc. paramos – 1 449 Lt, kurie yra dar nepanaudoti ir tebėra banko sąskaitoje. Neįgaliųjų draugijos padaliniuose surinktas nario mokestis yra naudojamas jų pačių nuožiūra, o Šilutės miesto panaudota: sumokėta už telefono ir interneto paslaugas – 696 Lt, saugos tarnybos „Argus“ paslaugoms apmokėti – 738 Lt, banko paslaugoms –163 Lt, pirktas kompiuteris ir pridėta pusė sumos – 560 Lt, automobilio draudimui bei techninei apžiūrai išleista 249 Lt, kurui bei tepalams – 2141 Lt, socialinėms paslaugoms – 763 Lt, kanceliarinės paslaugos bei kitos smulkios išlaidos – 698 Lt. Patikrinimo metu tikrinta kasos knyga, banko išrašai bei sąskaitos: likutis kasoje – 157 Lt, likutis banke – 3 241 Lt. Atliktas ir ilgalaikio turto patikrinimas. Turimas turtas sutampa su buhalterinės apskaitos duomenimis. Patikrinimo metu nustatyta, kad buhalterinė apskaita vedama tvarkingai.
Balsavimas už ataskaitų pateikimą buvo vykdomas pagal reglamentą: už kiekvieną balsuota atskiru balsavimu. Vienbalsiai pritarta visoms trims pateiktoms ataskaitoms. Klausimų draugijos nariai nepateikė nei vienai iš pristačiusiųjų. Tai rodo, kad darbas vykdomas teisingai ir priekaištų niekas ir niekam neturi.
Padalinių vadovų pasisakymai
Pirmoji pasisakė Vainuto padalinio vadovė Anelė Lileikienė. Prabilusi vaizdžiais poezijos žodžiais padėkojo visiems susirinkusiems ir pasidžiaugė atėjusiu pavasariu. Pasak Anelės, darbas vykdomas kiek įmanoma sklandžiai ir bendradarbiaujama su ,,Gerumo namais“. Stengiamasi padėti žmonėms techniškai, sauskelnėmis, rūbais bei surinktomis aukotomis lėšomis. Gaila, bet išlieka viena sunkiai sprendžiama problema – transportas. Kad ir labai trokšdami dalyvauti įvairiuose renginiuose, tai beveik neįmanoma tik dėl šio skaudulio. Neturint transporto – sunku išvykti kažkur toliau. Žmonės lieka nuskriausti, tenka apsiriboti tik savo vietove. Be to, sunku susisiekti ir su toliau gyvenančiais neįgaliaisiais. Narių, tikriausiai, būtų ir daugiau. Deja... Taip pat A. Lileikienė apgailestavo, kad dėl politikos, dažniau žmonės yra supriešinami tarpusavyje, todėl atsiranda susvetimėjimas bei abejingumas. Palinkėjusi sėkmės ir padėkojusi rėmėjams pasisakymui užleido vietą naujajai Švėkšnos padalinio vadovei Ingritai Riterienei.
Švėkšnos vadovė pasidžiaugė savo draugijos nariais, jų pasitikėjimu ja kaip vadove. Ir nors dirba tik pusantrų metų, sakosi giliau susipažinusi su šiuo darbu ir truputėlį pasigendanti informacijos bei teikiamų paslaugų, ypač masažo. Galbūt dėl to, kad Švėkšna yra šiek tiek nutolusi nuo Šilutės. Ji visiems išreiškė padėką už bendradarbiavimą ir pykčio pasišalinimą tarp draugijos narių.
Eilinės draugijos narės pasisakymas
Dėl tarybos narių išreikšto nenoro pasisakyti, savo nuomonę visiems pateikė eilinė draugijos narė Ramutė Kvederienė. Dėl to, anot jos, kad prieš ketverius metus buvusi tokios pat konferencijos sekretore, ji viską fiksavo raštu ir protokolo juodraštį pasilikusi. Todėl galinti akivaizdžiai pateikti tam tikrus draugijos valdymo pokyčius. Juolab, kad pati gyvenanti šalia ir viską gali stebėti. Ji pasidžiaugė, kad pirmininkė važinėja savo nuosavu automobiliu, kad draugijoje atsiradusi buhalterė, kad skalbinius išvežioja autobusiukas ir jų nebereikia sunkiai tampyti Aldonai. Vienintelis neįvykdytas ir neišspręstas klausimas – kas išrinko Savickius dalinti maistą? Būta prašymo, kad maistą dalintų skirtingi žmonės, o ne vienos šeimos nariai. O dabar – jie dalina ir sukelia žmonėms abejonių. Ramutė teigė, kad esama daugiau nepatenkintų šiuo atveju žmonių, tik jie kažkodėl tyli... Akivaizdus neabejingo žmogaus poreikis išsiaiškinti tiesą. Moters iškeltas klausimas sukėlė pakankamai rimtą diskusiją.
Pirmininko ir naujos tarybos rinkimai
Kandidatai, pasiūlyti dalyvauti pirmininko rinkimuose, buvo trys: L. Dulkytė, I. Riterienė ir Stasys Tunyla. Pasiūlyta, kad kandidatai išreikštų savo vizijas bei pasiūlymus apie numatomą būsimą pirmininko darbą. Pirmajam teko pasisakyti S. Tunylai. Jis teigė, kad trūksta aiškumo, sklandaus bendravimo, tad visa tai mato ateityje. Aiškumo ir bendravimo trūko ir antrajai kandidatei į pirmininkus – I. Riterienei. Anot jos, padaliniai laikui bėgant išnyks, o stiprieji atsiskirs, nes šiuo metu trūksta informacijos apie rašomus projektus ir tų projektų vykdymą. Reikalingi ir dažnesni susirinkimai padaliniuose.
L. Dulkytei, trečiajai kandidatei, svarbiausias kriterijus ateities darbe atrodė masažo trūkumas toliausiai esantiems padaliniams. Taip pat ateityje numatyta atgaivinti padalinius Rusnėje bei Žemaičių Naumiestyje. Be to, stengsis rengti paskaitas draugijos nariams apie gulinčių žmonių priežiūrą bei pagalbą jiems atskiruose padaliniuose, taip pat organizuos susitikimus su kitų rajonų neįgaliųjų draugijų nariais, kurie užsiima šiaurietišku ėjimu. O dėl maisto dalijimo, tai žmonės turėtų tai daryti savanoriškai, nes niekas jokio susirinkimo metu tokių pareigų, kaip maisto dalintojas, nesuteikia. Niekam ne paslaptis, kad maistas dalijamas ketvirtadieniais, tad nuo 9.00 val. iki 13.00 val. toks savanoris turėtų būti draugijos būstinėje ir atvežus maistą jį išdalinti. Tai gali daryti kiekvienas norintysis.
Balsavimas vyko atvirai, nors pasiūlymų buvo ir dėl slapto balsavimo. Tokių, kurie buvo pasiruošę balsuoti slaptai, atsirado kur kas mažiau. Balsuojant už S. Tunylą buvo pakelta viena oranžinė kortelė, suteikianti balsavimo teisę. Antrą kartą procedūra atlikta balsuojant už I. Riterienę –vienuolika kortelių. Už L. Dulkytę balsavo trisdešimt septyni delegatai. Taigi, kieno pusėje buvo balsų dauguma – akivaizdi. Trečiajai kadencijai liko ta pati pirmininkė, o tai rodo, kad jos atliekamas darbas tenkina daugelį narių ir ja yra pasitikima.
Tarybos rinkimai vyko kur kas trumpiau. Išrinkti ir buvę, ir nauji tarybos nariai, kurie turėtų padėti pirmininkei susidoroti su kylančiomis problemomis bei sunkumais darbe. Jų taryboje – vienuolika. Dar du atstovaus kaip atsarginiai, kai tikrieji tarybos nariai negalės dėl sveikatos ar kitokių negalavimų dalyvauti jiems pavestuose darbuose.
Visa veikla, kuria užsiimama Šilutės neįgaliųjų draugijoje, suteikia žmonėms su negalia galimybę mažinti socialinę atskirtį, būti pilnaverčiais visuomenės nariais. Labai svarbu, kai žmogus gali realizuoti savo sugebėjimus, juos tobulinti. Todėl didelė atsakomybė tenka ir šią draugiją valdantiems žmonėms, kurių atsakingas darbas matomas iš labai arti. Tik tvirta komanda bei atvirumas gali pasiekti norimų rezultatų. Kaip bus ateityje, parodys tik laikas.
Ataskaitoje paminėtos ir neįgaliųjų draugijos išvykos. Pasidžiaugta, kad labai daug kur keliauta. Lengviau, anot pirmininkės, pasakyti kur nebūta, negu išvardyti kur keliauta ir lankytasi. O lankytasi net pačiuose Seimo rūmuose, Kauno zoologijos sode, Kėdainių krematoriume bei susipažinta su miesto įžymybėmis, pietauta Karpynėje. Kiekvienais metais yra sudaryta galimybė ilsėtis Šventojoje penkias paras 44–45 neįgaliesiems. Ten pabuvojo žmonės iš Katyčių, Švėkšnos, Žemaitkiemio, Saugų, Usėnų, Traksėdžių, Degučių ir kt. Dalyvauta ir įvairiuose kultūros renginiuose.
Pirmininkė paminėjo, kad pagal galimybes, neįgalieji yra aprūpinami vežimėliais, ramentais, lovomis, paklotais bei sauskelnėmis. Kiekvienais metais dalyvaujama būsto pritaikymo programoje ne tik mieste, bet ir kaimo vietovėse. Draugijoje su nuolaida užsakinėjami laikraščiai, veikia bibliotekėlė. Paminėta, kad draugija bendrauja su kitų miestų bei rajonų neįgaliųjų draugijomis – Pasvalio, Klaipėdos, Tauragės, Alytaus.
Per ketverius kadencijos metus visos minėtos paslaugos bei užimtumas tik didėja, nuveikta ir keliauta pakankamai daug.
Buhalterės ataskaita
Ataskaitą už praėjusius metus pateikė ir neįgaliųjų draugijos buhalterė Vaida Paškauskienė: praėjusiais metais pagal parašytą projektą buvo gauta 99 000 Lt: 90 000 Lt – iš Vilniaus departamento ir 9 000 Lt prisidėjo savivaldybė. Iš jų atlyginimams buvo skirta 53 proc., „Sodrai“ bei Valstybinei Mokesčių Inspekcijai buvo sumokėta 16,4 proc., prekėms ir paslaugoms išleista 9,43 proc. – nupirktas ilgalaikis turtas – skalbyklės, higienos ir ūkinės prekės pagalbai teikti namuose, priemonės socialinių paslaugų atstatymui, darbo terapijos priemonės, telekomunikacijų bei interneto paslaugoms, kanceliarinėms prekėms. Transporto išlaidoms buvo skirta 6,7 proc., automobilio remontui – 1,5 proc. bei patalpų išlaikymui – 12 proc.
Revizijos ataskaita
Marytė Kalėdienė pateikė ataskaitą apie atliktą finansinį patikrinimą. Jo metu nustatyta, kad Šilutės neįgaliųjų draugijos narių tik Šilutės mieste esama 296. Padaliniuose yra 208 nariai. Nario mokesčio mieste surinkta 2874 Lt, o padaliniuose – 4892 Lt. Pajamos už maudymo, skalbimo bei masažo paslaugas – 2069 Lt, transporto paslaugas – 241 Lt. Likutis banke – 3995 Lt. Gautas nuomos mokestis – 3600 Lt. Gauti 2 proc. paramos – 1 449 Lt, kurie yra dar nepanaudoti ir tebėra banko sąskaitoje. Neįgaliųjų draugijos padaliniuose surinktas nario mokestis yra naudojamas jų pačių nuožiūra, o Šilutės miesto panaudota: sumokėta už telefono ir interneto paslaugas – 696 Lt, saugos tarnybos „Argus“ paslaugoms apmokėti – 738 Lt, banko paslaugoms –163 Lt, pirktas kompiuteris ir pridėta pusė sumos – 560 Lt, automobilio draudimui bei techninei apžiūrai išleista 249 Lt, kurui bei tepalams – 2141 Lt, socialinėms paslaugoms – 763 Lt, kanceliarinės paslaugos bei kitos smulkios išlaidos – 698 Lt. Patikrinimo metu tikrinta kasos knyga, banko išrašai bei sąskaitos: likutis kasoje – 157 Lt, likutis banke – 3 241 Lt. Atliktas ir ilgalaikio turto patikrinimas. Turimas turtas sutampa su buhalterinės apskaitos duomenimis. Patikrinimo metu nustatyta, kad buhalterinė apskaita vedama tvarkingai.
Balsavimas už ataskaitų pateikimą buvo vykdomas pagal reglamentą: už kiekvieną balsuota atskiru balsavimu. Vienbalsiai pritarta visoms trims pateiktoms ataskaitoms. Klausimų draugijos nariai nepateikė nei vienai iš pristačiusiųjų. Tai rodo, kad darbas vykdomas teisingai ir priekaištų niekas ir niekam neturi.
Padalinių vadovų pasisakymai
Pirmoji pasisakė Vainuto padalinio vadovė Anelė Lileikienė. Prabilusi vaizdžiais poezijos žodžiais padėkojo visiems susirinkusiems ir pasidžiaugė atėjusiu pavasariu. Pasak Anelės, darbas vykdomas kiek įmanoma sklandžiai ir bendradarbiaujama su ,,Gerumo namais“. Stengiamasi padėti žmonėms techniškai, sauskelnėmis, rūbais bei surinktomis aukotomis lėšomis. Gaila, bet išlieka viena sunkiai sprendžiama problema – transportas. Kad ir labai trokšdami dalyvauti įvairiuose renginiuose, tai beveik neįmanoma tik dėl šio skaudulio. Neturint transporto – sunku išvykti kažkur toliau. Žmonės lieka nuskriausti, tenka apsiriboti tik savo vietove. Be to, sunku susisiekti ir su toliau gyvenančiais neįgaliaisiais. Narių, tikriausiai, būtų ir daugiau. Deja... Taip pat A. Lileikienė apgailestavo, kad dėl politikos, dažniau žmonės yra supriešinami tarpusavyje, todėl atsiranda susvetimėjimas bei abejingumas. Palinkėjusi sėkmės ir padėkojusi rėmėjams pasisakymui užleido vietą naujajai Švėkšnos padalinio vadovei Ingritai Riterienei.
Švėkšnos vadovė pasidžiaugė savo draugijos nariais, jų pasitikėjimu ja kaip vadove. Ir nors dirba tik pusantrų metų, sakosi giliau susipažinusi su šiuo darbu ir truputėlį pasigendanti informacijos bei teikiamų paslaugų, ypač masažo. Galbūt dėl to, kad Švėkšna yra šiek tiek nutolusi nuo Šilutės. Ji visiems išreiškė padėką už bendradarbiavimą ir pykčio pasišalinimą tarp draugijos narių.
Eilinės draugijos narės pasisakymas
Dėl tarybos narių išreikšto nenoro pasisakyti, savo nuomonę visiems pateikė eilinė draugijos narė Ramutė Kvederienė. Dėl to, anot jos, kad prieš ketverius metus buvusi tokios pat konferencijos sekretore, ji viską fiksavo raštu ir protokolo juodraštį pasilikusi. Todėl galinti akivaizdžiai pateikti tam tikrus draugijos valdymo pokyčius. Juolab, kad pati gyvenanti šalia ir viską gali stebėti. Ji pasidžiaugė, kad pirmininkė važinėja savo nuosavu automobiliu, kad draugijoje atsiradusi buhalterė, kad skalbinius išvežioja autobusiukas ir jų nebereikia sunkiai tampyti Aldonai. Vienintelis neįvykdytas ir neišspręstas klausimas – kas išrinko Savickius dalinti maistą? Būta prašymo, kad maistą dalintų skirtingi žmonės, o ne vienos šeimos nariai. O dabar – jie dalina ir sukelia žmonėms abejonių. Ramutė teigė, kad esama daugiau nepatenkintų šiuo atveju žmonių, tik jie kažkodėl tyli... Akivaizdus neabejingo žmogaus poreikis išsiaiškinti tiesą. Moters iškeltas klausimas sukėlė pakankamai rimtą diskusiją.
Pirmininko ir naujos tarybos rinkimai
Kandidatai, pasiūlyti dalyvauti pirmininko rinkimuose, buvo trys: L. Dulkytė, I. Riterienė ir Stasys Tunyla. Pasiūlyta, kad kandidatai išreikštų savo vizijas bei pasiūlymus apie numatomą būsimą pirmininko darbą. Pirmajam teko pasisakyti S. Tunylai. Jis teigė, kad trūksta aiškumo, sklandaus bendravimo, tad visa tai mato ateityje. Aiškumo ir bendravimo trūko ir antrajai kandidatei į pirmininkus – I. Riterienei. Anot jos, padaliniai laikui bėgant išnyks, o stiprieji atsiskirs, nes šiuo metu trūksta informacijos apie rašomus projektus ir tų projektų vykdymą. Reikalingi ir dažnesni susirinkimai padaliniuose.
L. Dulkytei, trečiajai kandidatei, svarbiausias kriterijus ateities darbe atrodė masažo trūkumas toliausiai esantiems padaliniams. Taip pat ateityje numatyta atgaivinti padalinius Rusnėje bei Žemaičių Naumiestyje. Be to, stengsis rengti paskaitas draugijos nariams apie gulinčių žmonių priežiūrą bei pagalbą jiems atskiruose padaliniuose, taip pat organizuos susitikimus su kitų rajonų neįgaliųjų draugijų nariais, kurie užsiima šiaurietišku ėjimu. O dėl maisto dalijimo, tai žmonės turėtų tai daryti savanoriškai, nes niekas jokio susirinkimo metu tokių pareigų, kaip maisto dalintojas, nesuteikia. Niekam ne paslaptis, kad maistas dalijamas ketvirtadieniais, tad nuo 9.00 val. iki 13.00 val. toks savanoris turėtų būti draugijos būstinėje ir atvežus maistą jį išdalinti. Tai gali daryti kiekvienas norintysis.
Balsavimas vyko atvirai, nors pasiūlymų buvo ir dėl slapto balsavimo. Tokių, kurie buvo pasiruošę balsuoti slaptai, atsirado kur kas mažiau. Balsuojant už S. Tunylą buvo pakelta viena oranžinė kortelė, suteikianti balsavimo teisę. Antrą kartą procedūra atlikta balsuojant už I. Riterienę –vienuolika kortelių. Už L. Dulkytę balsavo trisdešimt septyni delegatai. Taigi, kieno pusėje buvo balsų dauguma – akivaizdi. Trečiajai kadencijai liko ta pati pirmininkė, o tai rodo, kad jos atliekamas darbas tenkina daugelį narių ir ja yra pasitikima.
Tarybos rinkimai vyko kur kas trumpiau. Išrinkti ir buvę, ir nauji tarybos nariai, kurie turėtų padėti pirmininkei susidoroti su kylančiomis problemomis bei sunkumais darbe. Jų taryboje – vienuolika. Dar du atstovaus kaip atsarginiai, kai tikrieji tarybos nariai negalės dėl sveikatos ar kitokių negalavimų dalyvauti jiems pavestuose darbuose.
Visa veikla, kuria užsiimama Šilutės neįgaliųjų draugijoje, suteikia žmonėms su negalia galimybę mažinti socialinę atskirtį, būti pilnaverčiais visuomenės nariais. Labai svarbu, kai žmogus gali realizuoti savo sugebėjimus, juos tobulinti. Todėl didelė atsakomybė tenka ir šią draugiją valdantiems žmonėms, kurių atsakingas darbas matomas iš labai arti. Tik tvirta komanda bei atvirumas gali pasiekti norimų rezultatų. Kaip bus ateityje, parodys tik laikas.