Virškinimo fermentų vartojimas papildų pavidalu gali suteikti pagalbos ranką įvairiems sutrikimams gydyti. Tokiems papildams būdingas virškinimo funkcijų keitimas, didinant makro ir mikroelementų įsisavinimą bei gerinant organizmo virškinimo procesus. Be to, papildai virškinimui apsaugo nuo dujų kaupimosi, pilvo pūtimo ir kitokio patiriamo virškinimo diskomforto.
|
Virškinimo fermentų papildai taip pat vertinami gydant sutrikimus, kurie nėra konkrečiai susiję su tam tikro fermento trūkumu. Esant dažnoms virškinimo problemoms, skirtingų fermentų derinys gali būti tinkamas gydymo būdas.
Fermentai būtini praktiškai visiems organizme vykstantiems biocheminiams procesams. Sveikas gyvenimas, kaip jau galėjote suprasti, nebūtų įmanomas be fermentų. |
Kiekvienai konkrečiai funkcijai yra skirtas fermento tipas, todėl kiekvienas fermentas bus atsakingas už reakcijos vykdymą tam tikroje medžiagoje (substrate) arba glaudžiai susijusių cheminių medžiagų grupėje.
Kas yra virškinimo fermentai?
Fermentus galima suskirstyti į dvi dideles grupes: metabolinius ir virškinimo. Metaboliniai fermentai veikia kaip katalizatoriai, kurie pagreitina arba sulėtina šimtus tūkstančių organizme vykstančių cheminių reakcijų. Be to, jie būtini, norint gauti energijos ir detoksikuoti.
Virškinimo fermentų tipai
Virškinimo fermentai išskiriami visame virškinamajame trakte ir skaido maistą, kad būtų pasisavinamos maistinės medžiagos. Yra trys pagrindinės kategorijos: amilazės, proteazės ir lipazės.
Virškinimo fermentų papildai daugiausia yra skiriami virškinimo sistemos ligoms gydyti. Ypač tie, kurie apima organus, skirtus virškinimo fermentų gamybai. Įskaitant egzokrininę kasą (kuri gamina kasos fermentus) ir plonąją žarną (kuri gamina laktazę).
Kaip gauti fermentų iš maisto?
Nors organizmas gamina fermentus, jų galite gauti ir su maistu. Daugelyje augalinės ir gyvūninės kilmės maisto karščiu.
Temperatūra nuo 48ºC sunaikina didelę dalį maiste esančių fermentų.
Virškinimo fermentų trūkumas
Virškinimo fermentų trūkumas gali sukelti: netinkamą mitybą, lėtą organizmo vystymąsi, alergines ligas, virškinimo sutrikimus (pilvo pūtimą, lėtą virškinimą, vidurių užkietėjimą, viduriavimą). Taip pat nuovargis, lėtas žaizdų gijimas, padidėjusi kūno toksemija ir medžiagų apykaitos fermentų išeikvojimas. Dėl to pablogėja įvairių organų ir kūno audinių būklė, atsiranda kepenų, tulžies pūslės, kasos hipertrofija arba kai kurių maisto produktų netoleravimas.
Užsakymo Nr. E-00245