Žaidimai mus lydi nuo pat gimimo iki vėlyvos senatvės. Visi mokame žaisti žaidimus, arba bent jau žaidėme vaikystėje. O gal šiuo metu smagiai žaidžiate su savo vaikais ar anūkais. Dažnai ir jaunimas ar vyresni žmonės vakarėliuose sugalvoja linksmai praleisti laiką žaisdami. Kartais kaimynų susibėgimų priežastimi tampa įdomus žaidimas, kurį jie žaidžia savaitgaliais. Žodžiu, visais gyvenimo tarpsniais mus lydi žaidimai. Kiti sako, jog pats gyvenimas - tai žaidimas.
|
Ankstyvoje vaikystėje žaidimų svarba - didžiulė, nes vaikai žaisdami įgauna naujų sugebėjimų, patirties, vertybių, įgūdžių, lavinama motorika, kalba, vaizduotė, protiniai sugebėjimai, pratinamasi prie elgesio normų. Nors žaidimai mus lydi visą gyvenimą, tačiau daugiausia žaidžia vaikai nuo 2 iki 6 metų.
|
Vyresnio amžiaus sulaukę žmonės, kaip laisvalikio praleidimo forma, pasirenka jau rimtesnius, daugiau kantrybės ir sumanumo reikalaujančius, žaidimus: šaškės, kortos, šachmatai, įvairūs stalo žaidimai.
Tobulėjant technologijoms, pakito ir galimybės - žaidimai persikėlė į kompiuterines laikmenas. Dabar nebereikia stumdyti figurų šaškių ar šachmatų lentoje, visa tai galima atlikti kompiuterio, ar kito išmaniojo įrenginio ekrane. Negan to, atsiradus internetui, žaidėjams net neprivalu būti vienas šalia kito - jie gali žaisti net būdami skirtingose žemynuose. Žinoma, buvo sukurti ne tik kompiuteriniai šachmatai ir šaškės, bet ir kitų viliojančių bei įtraukiančių žanrų žaidumų, kaip veiksmo, nuotykių, sportinių, strateginių, simuliatorių ir kt. Lošimo automatai taip pat pritraukė daug žaidėjų.
Deja, atsiradus naujoms patirtims, atsirado ir naujos priklausomybės. Daug laiko praleidžiant žaidžiant kompiuterinius žaidimus, pasak gydytojų, galima sužaloti psichinę sveikatą, pakenkti savo psichologinei būklei. Vis tik, negalime teigti, jog kompiuteriniai žaidimai atneša vien tik žalą. Jeigu naudosimės saikingai, prasmingai, virtualus pasaulis mums tikrai nesusipins su realiu.
Kompiuterinius žaidimus (jeigu jų turinys tinkamas) saikingai žaidžiantys vaikai ir net suaugusieji, geba greičiau priimti teigiamus sprendimus, lavėja jų vizualinės savybės, greičiau išmokstama atpažinti judančius objektus. Tad visiškai atsiriboti nuo žaidimų nėra labai gerai.
Kaip bebūtų, kokius žaidimus besirinktumėte, siūlome nepamiršti ypač pasaulyje populiaraus žaidimo - šaškių. Tai – abstrakčios strategijos ir taktikos stalo žaidimas, skirtas žaisti dviem žaidėjams. Paprastosios (Lietuvoje paplitusios) šaškės žaidžiamos ant 8x8 langelių šachmatų lentos su 24-iomis šaškėmis (12 šviesių ir 12 tamsių). Šaškės yra labai senas žaidimas, bet jaunesnis už šachmatus. Panašus į šaškes žaidimas rastas archeologinių kasinėjimų metu Egipte ir datuojamas 600 metų prieš mūsų erą.
Jeigu vaikai pradeda šaškėmis žaisti jauname amžiuje, jie išmoksta vertinti ir valdyti situaciją, ieškoti geriausių sprendimų, spręsti loginius uždavinius, dorai rungtyniauti. Be abejo, jaunystėje įgytus įgudžius malonu pritaikyti ir vėliasneme gyvenimo etape.
Kadangi gyvename technoliginių pasiekimų laikmetyje, visiškai nesvarbu, kokia forma žaisite - naudositės išmanosiomis technologijomis ar gyvai sėdėsite vienas prieš kitą su draugu. Abu variantai labai patrauklūs. Pirmuoju atveju žaidimo partnerį galima pasirinkti ir žaisti su juo esant bet kuriame pasaulio kampelyje. Antruoju - gyvas bendravimas ir tiesioginis akių kontaktas žaidimui suteikia išskirtinės energijos.
Išmokti žaisti šaškėmis tikrai nėra sunku. Žinant pagrindinius varymus, toliau mokytis labai lengva - tiesiog reikia dažniau žaisti ir įgūdžiai ateina per praktiką.
Jeigu norima išmokti įvairių gudrybių, sudėtingesnių taktikų, patariame lankyti šaškių būrelių. Tokį galite rasti turbūt kiekviename mieste. Jeigu gyvenate mažesnėje vietovėje, realu, kad ir čia rasite entuziastų, kurie sutiktų jums padėti.
Taigi, žaidimai turi daug privalumų. Linkime jų nepamiršti, atrasti laiko šiems naudingiems užsiėmimams. O labiausiai siūlome pamėgti šaškes.
Užsakymo Nr. KP-00009